‹ Prev
Next ›
HON Scatter Stacking Guest Chair - Charcoal Seat Color - Fabric Seat Material - Black Frame Color - Steel Frame Material - Charcoal - Armrest - 1 Each
- Contemporary design adds flair to any environment.
- Padded seat and back for comfort.
- Arms promote relaxed sitting.
- Steel frame provides extreme strength.
- Includes both casters and glides to fit your specific office needs.
Product Details
General Information
| Assembly Required | No |
| Chair/Seat Type | Guest Chair |
| Product Color | Charcoal |
| Product Name | Scatter Stacking Guest Chair |
| Width | 23.3" |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Depth | 21" |
| Country of Origin | China |
| Height | 32.8" |
| Features | Stackable ~ Padded |
| Manufacturer | The HON Company |
| Manufacturer Website Address | http://www.hon.com |
Product Information
| Brand | QMP |
| Type | Stacking & Folding Chairs |
Description
Contemporary design adds flair to any environment. Padded seat and back for comfort. Arms promote relaxed sitting. Steel frame provides extreme strength. Includes both casters and glides to fit your specific office needs.
From the Manufacturer
Alternative Products
Additional Documentation
Reviews
No Reviews