‹ Prev
Next ›
LABELMAKER DIE-CUT ADDRESS LABELS, 3-1/2 X 1-1/2, WHITE PAPER
- Designed to fit seamlessly with multiple Brother label printers.
- Die-cut to precise measurements so that you can enjoy consistently sized labels for a variety of uses.
- Use these versatile labels for shipping, quality control checks, packages, storage, organization and much more.
- Perfect for large boxes and packages, flat envelopes, shipping needs, as well as archiving and organizing.
Product Details
General Information
| Shape | Rectangle |
| Product Material | Paper |
| Product Color | White |
| Print Technology | Direct Thermal |
| Label Length | 1 1/2" |
| Label Width | 3 1/2" |
| Product colour | White |
| Label type | DK |
| Dimensions (WxDxH) | 90 x 38 x 0 mm |
| Label size | 1-1/2" x 3-1/2" |
| Labels per pack | 400 pc(s) |
Product Information
| Brand | Brother |
| Type | Address Label |
Description
DK1208 1-1/2" x 3-1/2" Large Address Paper Labels (400 Labels) For Use With: Brother QL-1050, Brother QL-1060N, Brother QL-500, Brother QL-550, Brother QL-570, Brother QL-570VM, Brother QL-580N, Brother QL-650TD
From the Manufacturer
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
Additional Documentation
Reviews
No Reviews