‹ Prev
Next ›
Large Capacity Plastic Step-On Receptacle, 23 gal, Plastic, Black
- Large capacity for high traffic areas.
- Step-on feature allows easy access to waste area, while lid helps to conceal contents.
- Plastic for durability.
Product Details
General Information
| Capacity | 23 gal |
| Product Color | Black |
| Width | 19.8" |
| Product Name | Plastic Step-on Waste Receptacle |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Country of Origin | China |
| Depth | 16.3" |
| Height | 32.3" |
| Manufacturer Website Address | http://www.safcoproducts.com |
| Manufacturer | Safco Products |
Product Information
| Brand | Genware |
| Type | Waste Receptacle |
Description
Large capacity for high traffic areas such as break rooms and gathering spaces. Step-on feature allows easy access to waste area, while lid helps to conceal contents. Plastic design for durability.
Also Consider
-
Product Code: HLMHLSS16RFR
-
Product Code: HLMHLSS13DFR
-
Product Code: HLMHLSS08RFR
-
Product Code: HLMHLSS16R
-
Product Code: HLMHLSS13R
-
Product Code: HLMHLSS13D
-
Product Code: HLMHLSS08R
-
Product Code: HLMHLSS03R
-
Product Code: HLMHLSC01G09A
-
Product Code: HLMHLS13SB
-
Product Code: SAF9371BL
-
Product Code: SAF9935BL
-
Product Code: SAF9927BB
-
Product Code: SAF9922TN
-
Product Code: SAF9799BL
-
Product Code: SAF9687SS
-
Product Code: SAF9686SS
-
Product Code: SAF9685SS
-
Product Code: SAF9475BL
-
Product Code: SAF9474BL
-
Product Code: RCPST24SSPL
-
Product Code: RCPST24EPLWH
-
Product Code: RCPST12EPLWH
-
Product Code: RCPSH12EPLSM
-
Product Code: RCPS3ETBK
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
Reviews
No Reviews