‹ Prev
Next ›
Lion Computer Printout Clipboard - 11" x 17" Sheet Size - Clamp - Blue - 1 Each
Product Details
General Information
| Product Color | Blue |
| Recycled Content | 73% |
| Sheet Size | 11" Width x 17" Length |
| Width | 11.8" |
| Product Name | Computer Printout Clipboard |
| Post-consumer-waste% | 73% |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Manufacturer Website Address | http://www.lionop.com |
| Manufacturer | Lion Office Products, Inc |
| Length | 18.7" |
| Country of Origin | Japan |
| Assembly Required | No |
Product Information
| Brand | Lion |
| Type | Clipboard |
Key Data
| Recycled | Yes |
Description
Clipboard is sized for computer printouts. One-touch, all-steel clamp holds papers securely. Tough, high-impact PET lasts for years. Clipboard is made with a high percentage of recycled material.
Alternative Products
Reviews
No Reviews