‹ Prev
Next ›
Lorell LED Contemporary Table Lamp - 22" Height x 10" Width - 10 W LED Bulb - Brushed Nickel - Desk Mountable - Silver - for Table, Desk
Product Details
General Information
| Bulb/Tube Type | LED |
| Maximum Bulb/Tube Power | 10 W |
| Mount Type | Desk Mountable |
| Power Consumption | 10 W |
| Product Color | Silver |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Manufacturer Website Address | http://www.lorellfurniture.com |
| Product Name | LED Contemporary Table Lamp |
| Width | 10" |
| Assembly Required | Yes |
| Application/Usage | Table ~ Desk |
| Country of Origin | China |
| Height | 22" |
| Limited Warranty | 1 Year |
| Manufacturer | Lorell |
Product Information
| Brand | Lorell |
| Type | Table Lamp |
Description
This table lamp features a brushed nickel finish and white linen shade to elegantly coordinate with nearly any room. 10-watt LED bulb produces a bright light to increase your visibility in dark settings. Table lamp is perfect for accenting a side table or for general desktop lighting.
From the Manufacturer
Alternative Products
Reviews
No Reviews