‹ Prev
Next ›
Lorell Box Fan - 20" Fan Diameter - 3 Speed - Tilt Adjustment, Lightweight - 24.2" Height x 24.2" Width x 7.2" Depth - Plastic - Black
Product Details
General Information
| Assembly Required | No |
| Fan Diameter | 20" |
| Product Color | Black |
| Speed Settings | 3 |
| Width | 24.2" |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Product Name | Box Fan |
| Height | 24.2" |
| Limited Warranty | 1 Year |
| Features | Tilt Adjustment ~ Lightweight |
| Manufacturer Website Address | http://www.lorellfurniture.com |
| Manufacturer | Lorell |
| Country of Origin | China |
| Additional Warranty Information |
1-YEAR LIMITED WARRANTY |
Product Information
| Brand | Lorell |
| Type | Fans |
Description
Box fan features three powerful speed settings to meet your cooling needs in large areas. Tilting angle adjustment allows you to direct the soothing airflow where you need. Versatile design stands on its own or can be mounted to a wall. Plus, its lightweight construction allows you to easily move the fan from room to room.
From the Manufacturer
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
Additional Documentation
Reviews
No Reviews