<
>
Lorell Double-sided Book Cart - 6 Shelf - 200 lb Load Capacity - 5" Caster Size - Steel - 36" Width x 19" Depth x 46" Height - Putty - 1 Each
Product Details
General Information
| Assembly Required | No |
| Maximum Load Capacity | 200 lb |
| Product Material | Steel |
| Product Color | Putty |
| Total Number of Shelves | 6 |
| Product Name | Double-sided Book Cart |
| Width | 36" |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Caster Size | 5" |
| Depth | 19" |
| Country of Origin | United States |
| Manufacturer | Lorell |
| Manufacturer Website Address | http://www.lorellfurniture.com |
| Height | 46" |
Product Information
| Brand | Lorell |
| Type | Carts |
Key Data
| Recycled | Yes |
Description
Also Consider
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
Reviews
No Reviews
