‹ Prev
Next ›
Lorell LED Contemporary Floor Lamp - 65" Height x 12" Width - 10 W LED Bulb - Brushed Nickel - Floor-mountable - Silver - for Living Room, Office, Lobby
Product Details
General Information
| Bulb/Tube Type | LED |
| Maximum Bulb/Tube Power | 10 W |
| Mount Type | Floor-mountable |
| Power Consumption | 10 W |
| Product Color | Silver |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Manufacturer Website Address | http://www.lorellfurniture.com |
| Width | 12" |
| Product Name | LED Contemporary Floor Lamp |
| Application/Usage | Living Room ~ Office ~ Lobby |
| Assembly Required | Yes |
| Country of Origin | China |
| Manufacturer | Lorell |
| Limited Warranty | 1 Year |
| Height | 65" |
Product Information
| Brand | Lorell |
| Type | Floor Lamp |
Description
This floor lamp features a brushed nickel finish and white linen shade to elegantly coordinate with nearly any room. 10-watt LED bulb produces a bright light to increase your visibility in dark settings. Floor lamp is perfect for living areas, lobbies, offices and more.
From the Manufacturer
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
Reviews
No Reviews