‹ Prev
Next ›
Lorell U-Shaped Seat Guest Chair - Bonded Leather Seat Material - Bonded Leather Back Material - Black - 1 Each
Product Details
General Information
| Assembly Required | Yes |
| Chair/Seat Type | Guest Chair |
| Color Family | Black |
| Number of Legs | 4 |
| Product Color | Black |
| Seat Feature | Cushioned ~ Upholstered |
| Product Name | U-Shaped Seat Guest Chair |
| Width | 22" |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Features | Upholstered Back ~ Cushioned Back ~ Durable ~ Comfortable |
| Height | 31.5" |
| Manufacturer | Lorell |
| Manufacturer Website Address | http://www.lorellfurniture.com |
| Depth | 20.8" |
| Country of Origin | China |
Product Information
| Brand | Lorell |
| Type | Chair |
Description
Guest chair offers luxurious seating with a unique look to enhance your waiting room or office. Let your guests enjoy the comfort of a cushioned, cradled seat and back upholstered in bonded leather. Sturdy, four-leg base is powder-coated for durability.
From the Manufacturer
Also Consider
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
Additional Documentation
Reviews
No Reviews