‹ Prev
Next ›
MOUSE PAD WRIST REST WITH MICROBAN PROTECTION ADDS COLOR TO YOUR WORKSPACE WITH
- Stylish, transparent gel adds color to your workspace.
- Self-adjusting gel support conforms to your wrist for personalized comfort.
- Microban® antimicrobial protection keeps your product cleaner.
- Stain-resistant polyurethane covering wipes clean with damp cloth.
- Nonskid rubber backing keeps keyboard palm support in place.
Product Details
General Information
| Product Material | Rubber ~ Gel |
| Packaged Quantity | 1 |
| Manufacturer Website Address | http://www.fellowes.com |
| Width | 7.88" |
| Product Name | Microban Photo Gel Mouse Pad Wrist Rest |
| Height | 9.25" |
| Durability | Stain Resistant ~ Skid Proof |
| Manufacturer | Fellowes, Inc. |
| Additional Warranty Information |
1 year limited |
| Country of Origin | Taiwan |
| Depth | 0.88" |
Product Information
| Brand | FELLOWES INC. |
| Type | Components & Accessories/Keybo |
Description
Fellowes Photo Gel Supports with Microban Protection feature a stylish gel support that adds color to your workspace. Self-adjusting gel support conforms to your wrist for personalized comfort. Microban® antimicrobial protection keeps your product cleaner. Stain-resistant polyurethane covering wipes clean with damp cloth. Nonskid rubber backing keeps keyboard palm support in place. Perfect for use in the office, home office, school, or wherever you need a place to rest your wrist.
From the Manufacturer
Also Consider
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
Reviews
No Reviews