‹ Prev
Next ›
Officemate Ringbinder Clipboard Storage Box - 8 19/64" x 11 45/64" , 8 1/2" x 11" Sheet Size - Spring Clip - Plastic - Charcoal - 1 Each
Product Details
General Information
| Board Material | Plastic |
| Product Color | Charcoal |
| Sheet Standard | A4 ~ Letter |
| Sheet Size | 8 19/64" Width x 11 45/64" Length ~ 8 1/2" Width x 11" Length |
| Width | 10.8" |
| Product Name | Ringbinder Clipboard Storage Box |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Manufacturer | Officemate, LLC |
| Manufacturer Website Address | http://www.officemate.com |
| Country of Origin | China |
| Depth | 2" |
| Assembly Required | No |
Product Information
| Brand | Officemate |
| Type | Storage Clipboard |
Description
Ringbinder Clipboard Storage Box provides convenient, portable storage for three-hole punched papers (A4/letter-size) and writing instruments. Built-in, three-ring binder offers a 1" capacity in the metal rings. Design includes a pen/pencil holder and business card pocket. Strong, nickel-plated, steel, spring clip on the exterior holds papers securely. Durable, plastic case enhances longevity for long-lasting use.
From the Manufacturer
Also Consider
Alternative Products
Reviews
No Reviews