<
>
Pacon Horizontal Art Paper Roll Dispenser - 36" Roll Width Supported x 9" Roll Diameter Supported - Mobile Unit, Locking Casters, Powder Coated - Gray - Steel - 1 Each
Also Consider
Product Details
General Information
| Color Family | Gray |
| Number of Rolls Supported | 8 |
| Product Color | Gray |
| Product Material | Steel |
| Roll Diameter Supported | 9" |
| Roll Width Supported | 36" |
| Product Name | Horizontal Art Paper Roll Dispenser |
| Width | 38" |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Manufacturer Website Address | http://www.dixonticonderoga.com |
| Country of Origin | Taiwan |
| Depth | 25" |
| Assembly Required | No |
| Manufacturer | Dixon Ticonderoga Company |
| Height | 52.5" |
| Features | Mobile Unit ~ Locking Casters ~ Powder Coated |
Product Information
| Brand | Pacon |
| Type | Horizontal Paper Rack |
Description
Mobile roll dispenser is designed for multi-roll paper dispensing. Capacity is eight 36" wide x 9" diameter rolls. All-steel roll dispenser is easy to assemble and comes with lockable casters. Steel features a powder-coat finish for durability. Paper is sold separately.
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
Reviews
No Reviews
