- Sturdy manila tag paper.
- 1 1/2" ruling on both sides with 3/4" dotted midline.
- Two-hole punched for hanging.
- 100 sheets.
<
>
Pacon Ruled Tagboard Sheet - 0.88" Height x 24" Width x 36" Length - Manila - 1 Pack
Product Details
General Information
| Product Color | Manila |
| Width | 24" |
| Product Name | Ruled Tagboard Sheet |
| Packaged Quantity | 100 / Pack |
| Country of Origin | United States |
| Height | 0.88" |
| Length | 36" |
| Manufacturer Website Address | http://www.dixonticonderoga.com |
| Manufacturer | Dixon Ticonderoga Company |
Product Information
| Brand | Pacon |
| Type | Craft Materials |
Description
Ruled Tagboard Sheets are ruled on both sides of the strong manila construction for long-lasting projects. Each recyclable sheet is printed with 1-1/2" rulings and dotted midlines and two-hole punched for hanging.
Also Consider
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
Reviews
No Reviews
