‹ Prev
Next ›
Tc Tape Cartridges For P-Touch Labelers, 0.35" X 25.2 Ft, White On Black, 2/pack
- For indoor and outdoor use, even in hot or cold environments.
- Sticks to virtually any smooth, flat surface.
- Perfect for everyday applications.
- For use with P-touch Label Makers.
Product Details
General Information
| Label Length | 25" |
| Label Width | 3/8" |
| Product Color | Black |
| Print Technology | Direct Thermal |
| Product colour | Black, White |
| Label type | TC |
| Label size | 25 ft |
| Size (imperial) | 7.62 cm (3") |
Product Information
| Brand | Brother |
| Type | Label Tape |
Description
TC-34Z 3/8" White on Black for P-Touch (25 ft) For Use With: PT-10, PT-12, PT-12N, PT-15, PT-150, PT-170K, PT-20, PT-25, PT-6, PT-8
From the Manufacturer
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
Additional Documentation
Reviews
No Reviews