‹ Prev
Next ›
Iceberg Rough 'N Ready 4-Shelf Open Storage System
- Heavy-duty, commercial grade shelving won't scratch, dent or rust.
- Strong polypropylene uprights for increased stability.
- Easy snap-together assembly in minutes.
- Washes clean easily.
- Shelves, uprights, trim caps and wall anchors included.
Product Details
General Information
| Assembly Required | Yes |
| Product Material | Polypropylene ~ Plastic |
| Product Color | Platinum |
| Total Number of Shelves | 4 |
| Product Name | Rough 'N Ready 4-Shelf Open Storage System |
| Width | 32" |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Manufacturer Website Address | http://www.icebergenterprises.com |
| Application/Usage | File Storage ~ Book Storage |
| Depth | 13" |
| Country of Origin | United States |
| Height | 54" |
| Features | Scratch Resistant ~ Rust Proof ~ Dent Proof ~ Heavy Duty ~ Durable ~ Washable |
| Manufacturer | Iceberg Enterprises, LLC |
Product Information
| Brand | Iceberg |
| Type | Accessories |
Key Data
| Recycled | Yes |
Description
Ideal for any application, this heavy-duty, commercial grade shelving won't scratch, dent or rust. Easy snap-together assembly in five minutes with 16" clearance between shelves. Washable. Wall anchor included.
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
Additional Documentation
Reviews
No Reviews