‹ Prev
Next ›
Rubbermaid Commercial Slim Jim Container Swing Lid - Rectangular - Black - 1 Each
- Easy access for trash disposal.
- Swings back to hide refuse from view.
- Offers 61% more handsfree disposal area than earlier version.
Product Details
General Information
| Product Color | Black |
| Shape | Rectangular |
| Width | 20.4" |
| Product Name | Slim Jim Container Swing Lid |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Assembly Required | No |
| Application/Usage | Garbage Can |
| Country of Origin | United States |
| Depth | 11.4" |
| Height | 4.8" |
| Manufacturer | Rubbermaid Commercial Products |
| Manufacturer Website Address | http://www.rubbermaidcommercial.com |
Product Information
| Brand | Rubbermaid |
| Type | Waste Receptacle |
Description
Top provides easy access for trash disposal, then swings back to hide refuse from view. Offers 61% more handsfree disposal area than earlier version.
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
Reviews
No Reviews