‹ Prev
Next ›
Rubbermaid Commercial Slim Jim Paper Recycling Container Lids - Rectangular - Resin - Blue - 4 / Carton
Product Details
General Information
| Product Color | Blue |
| Shape | Rectangular |
| Width | 20.5" |
| Product Name | Slim Jim Paper Recycling Container Lids |
| Packaged Quantity | 4 / Carton |
| Assembly Required | No |
| Application/Usage | Recycling Container ~ Paper |
| Country of Origin | United States |
| Depth | 11.5" |
| Manufacturer Website Address | http://www.rubbermaidcommercial.com |
| Manufacturer | Rubbermaid Commercial Products |
| Height | 2.8" |
Product Information
| Brand | Rubbermaid Commercial |
| Type | Container Lid |
Description
Lid is designed for use with 23-gallon Rubbermaid Slim Jim Station Recycling Container. The blue color of this lid quickly identifies your container as one designated for paper recycling. It is made with a high percentage of post-consumer resin. Lid has slit for easy insertion and containment of paper.
Also Consider
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
Reviews
No Reviews