- A space-saving solution that holds up to 84 folding chairs.
- Durable black powder coat steel construction for durability.
- 4" casters for easy mobility.
<
>
Safco Double Tier Chair Cart - 840 lb Load Capacity - 4 Casters - 4" Caster Size - Steel - 64.50" Width x 33.50" Depth x 70.25" Height - Black - 1 Each
Product Details
General Information
| Assembly Required | Yes |
| Maximum Load Capacity | 840 lb |
| Number of Casters | 4 |
| Product Color | Black |
| Product Material | Steel |
| Product Name | Double Tier Chair Cart |
| Width | 64.5" |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Manufacturer | Safco Products |
| Manufacturer Website Address | http://www.safcoproducts.com |
| Height | 70.3" |
| Depth | 33.5" |
| Country of Origin | China |
| Caster Size | 4" |
Product Information
| Brand | Safco |
| Type | Chair/Table Carts |
Description
A space-saving storage solutio that holds up to 84 folding chairs. Durable black powder coat steel construction for durability. 4" casters for easy mobility enables use across any work environment.
Also Consider
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
Additional Documentation
Reviews
No Reviews
