- Connect 2 DisplayPort monitors to a single DisplayPort source
- Open applications on separate displays or across multiple monitors
- MST hub compatible with AMD Eyefinity and Intel Collage
- Supports resolutions up to 3840x2160@60Hz 4:4:4 8bit
- 2 Year Warranty
<
>
Fellowes Powershred 425Ci 100% Jam-Proof Cross-Cut Shredder
Product Details
General Information
| Noise Level Without Load | 64 dB |
| Product Color | Black ~ Dark Silver |
| Sheet Shred Capacity | 30 Per Pass |
| Security Level | P-4 |
| Shred Type | Cross Cut |
| Shredder Type | Continuous Shredder |
| Wastebin Capacity | 30 gal |
| Video ports quantity | 2 |
| Video port type | DisplayPort |
| Video out | 2x DisplayPort |
| Maximum resolution | 3840 x 2160 pixels |
| Product colour | Black |
| Housing material | Metal |
| HDCP | Yes |
| Certification | CE, FCC, REACH & California Proposition 65 |
| Ethernet LAN | No |
| Width | 156 mm |
| Depth | 83 mm |
| Height | 25 mm |
| Weight | 450 g |
| Package width | 210 mm |
| Package depth | 57 mm |
| Package height | 236 mm |
| Package weight | 607 g |
| Manual | Yes |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 40 °C |
| Storage temperature (T-T) | -20 - 60 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 0 - 50% |
| Compliance certificates | RoHS |
| Harmonized System (HS) code | 85176990 |
Product Information
| Brand | Fellowes |
| Type | Department Shredders |
Description
Also Consider
Alternative Products
Additional Documentation
Reviews
No Reviews
