- Combines copper and fibre optic cable for a hybrid, long distance Mini DP and DP connectivity solution
- Supplied as a Mini DisplayPort Male to male cable, with detachable DisplayPort connectors
- Supports DP 1.4 resolutions up to 8K@60Hz, 4K@120Hz with additional support for static and dynamic HDR
- No external power required
- 2 year warranty
<
>
Fellowes Powershred 485Ci 100% Jam-Proof Cross-Cut Shredder
Product Details
General Information
| Noise Level Without Load | 64 dB |
| Product Color | Black ~ Dark Silver |
| Sheet Shred Capacity | 30 Per Pass |
| Security Level | P-4 |
| Shredder Type | Continuous Shredder |
| Shred Type | Cross Cut |
| Wastebin Capacity | 35 gal |
| Cable length | 70 m |
| Connector 1 | Mini DisplayPort |
| Connector 2 | Mini DisplayPort |
| Connector 1 gender | Male |
| Connector 2 gender | Male |
| Maximum resolution | 7680 x 4320 pixels |
| Product colour | Black |
| Connector contacts plating | Gold |
| DisplayPort version | 1.4 |
| Supported graphics resolutions | 4096 x 2160, 7680 x 4320 |
| Supported video modes | 2160p, 4320p |
| Maximum refresh rate | 120 Hz |
| Jacket material | Polyvinyl chloride (PVC) |
| Data transfer rate | 32.4 Gbit/s |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 50 °C |
| Storage temperature (T-T) | -25 - 85 °C |
| Compliance certificates | RoHS |
| Cable diameter | 4.8 mm |
| Harmonized System (HS) code | 84733080 |
Product Information
| Brand | Lindy |
| Type | Computer Cables |
Description
Also Consider
Alternative Products
Additional Documentation
Reviews
No Reviews
