<
>
Lorell Fortress Series Slimline Storage Cabinet - 30" Width x 15" Depth x 66" Height - 4 x Shelf(ves) - 720 lb Load Capacity - Durable, Welded, Nonporous Surface, Recessed Handle, Removable Lock, Locking System - Putty - Baked Enamel - Steel - Recycled
Product Details
General Information
| Assembly Required | No |
| Finishing | Baked Enamel |
| Product Color | Putty |
| Product Material | Steel |
| Total Number of Shelves | 4 |
| Product Name | Fortress Series Slimline Storage Cabinet |
| Width | 30" |
| Manufacturer Website Address | http://www.lorellfurniture.com |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Height | 66" |
| Features | Recessed Handle ~ Removable Lock ~ Locking System ~ Durable ~ Welded ~ Nonporous Surface |
| Manufacturer | Lorell |
| Application/Usage | Multipurpose |
| Certifications & Standards | ANSI-BIFMA |
| Country of Origin | Mexico |
| Depth | 15" |
Product Information
| Brand | Lorell |
| Type | Wardrobes & Dressers |
Key Data
| Recycled | Yes |
Description
Also Consider
Alternative Products
Reviews
No Reviews
