Product Details
General Information
| Assembly Required | No |
| Finishing | Baked Enamel |
| Product Material | Steel |
| Product Color | Light Gray |
| Total Number of Shelves | 4 |
| Product Name | Fortress Series Slimline Storage Cabinet |
| Width | 30" |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Manufacturer Website Address | http://www.lorellfurniture.com |
| Height | 66" |
| Features | Durable ~ Welded ~ Nonporous Surface ~ Recessed Handle ~ Removable Lock ~ Locking System |
| Manufacturer | Lorell |
| Application/Usage | Multipurpose |
| Certifications & Standards | ANSI-BIFMA |
| Depth | 15" |
| Country of Origin | Mexico |
Product Information
| Brand | Lorell |
| Type | Wardrobes & Dressers |
Key Data
| Recycled | Yes |
Description
Also Consider
Alternative Products
Reviews
No Reviews
