<
>
NuSparc Mobile Storage Cabinet - 14.2" Width x 18" Depth x 26.5" Height - 4 x Drawer(s) - Letter, Legal - Mobility, Glide Suspension, Anti-tip, Nonporous Surface, Cam Lock, 3/4 Drawer Extension - White - Painted Steel - Recycled
Product Details
General Information
| Assembly Required | No |
| Product Material | Painted Steel |
| Product Color | White |
| Total Number of Drawers | 4 |
| Product Name | Mobile Storage Cabinet |
| Width | 14.2" |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Manufacturer Website Address | https:// |
| Media Size Supported | Letter ~ Legal |
| Application/Usage | Storage ~ Office Supplies ~ Accessories ~ Home Office ~ Paper ~ File |
| Country of Origin | United States |
| Depth | 18" |
| Manufacturer | NuSparc |
| Features | Mobility ~ Glide Suspension ~ Anti-tip ~ Nonporous Surface ~ Cam Lock ~ 3/4 Drawer Extension |
| Height | 26.5" |
Product Information
| Brand | Nusparc |
| Type | Wardrobes & Dressers |
Key Data
| Recycled | Yes |
Description
Alternative Products
Reviews
No Reviews
