‹ Prev
Next ›
Lorell Commercial Cabinet Dolly - Metal - 42" Width x 24" Depth x 4" Height - Black - 1 Each
Product Details
General Information
| Assembly Required | Yes |
| Product Material | Metal |
| Product Color | Black |
| Product Name | Commercial Cabinet Dolly |
| Width | 42" |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Depth | 24" |
| Country of Origin | United States |
| Manufacturer | Lorell |
| Manufacturer Website Address | http://www.lorellfurniture.com |
| Height | 4" |
Product Information
| Brand | Lorell |
| Type | Dollies & Skates |
Key Data
| Recycled | Yes |
Description
Commercial Cabinet Dolly is ideal for lateral files or storage cabinets. It adjusts to widths of 30" , 36" and 42" and depths of 18" , 18-5/8" , 19-1/4" and 24". Dolly rolls easily on heavy-duty casters with two locking for loading stability. Metal construction features a baked-on enamel finish for durability.
From the Manufacturer
Also Consider
Alternative Products
Reviews
No Reviews