‹ Prev
Next ›
Lorell Folding Chair Dolly - 68" Width x 30.75" Depth x 35.75" Height - Black Steel Frame - Black - For 42 Devices - 1 Each
Product Details
General Information
| Assembly Required | No |
| Product Color | Black |
| Product Name | Folding Chair Dolly |
| Width | 68" |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Depth | 30.8" |
| Country of Origin | China |
| Height | 35.8" |
| Manufacturer | Lorell |
| Manufacturer Website Address | http://www.lorellfurniture.com |
Product Information
| Brand | Lorell |
| Type | Dollies & Skates |
Description
Steel trolley stores and transports Lorell folding chairs. Sturdy construction holds up to 42 Steel Folding Chairs or 24 Blow-molded Folding Chairs. Steel frame features a powder-coat finish for durability. Casters allow easy mobility.
From the Manufacturer
Also Consider
Alternative Products
Additional Documentation
Reviews
No Reviews